Haber

Meteorolojiden İç Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Akdeniz ile İç Karadeniz Bölgeleri İçin Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İç Ege, İç Anadolu Bölgesi, Batı ve Orta Akdeniz ile Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına olabileceğini belirten vatandaşlar, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direkler olduğunu söyledi. düşme, çatının uçması, soba ve doğalgazın neden olduğu baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji, İç Ege, İç Anadolu Bölgesi, Batı ve Orta Akdeniz ile Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına beklendiğini bildirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları olası aksiliklere karşı önlem almaları konusunda uyardı.

Meteoroloji’den bugün yapılan açıklama şöyle:

Rüzgar; 4 Nisan 2023 Salı günü İç Ege, İç Anadolu Bölgesi, Batı ve Orta Akdeniz ile Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli fırtına (60-70 km/sa) 40-60 km/sa ile)), Burdur, Isparta, Antalya’nın iç kesimleri, Afyonkarahisar, Konya, Karaman, Niğde ve Kayseri’de kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor, ve yüksek kesimlerinde dolu şeklinde (90-100 km/saat) Ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin düşmesi, çatının uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı, vb. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın İç Anadolu, Batı Karadeniz ve Akdeniz’de Salı gece saatlerinden sonra, Çarşamba Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ise öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.”

marmaraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu