Haber

Türkiye Filistin’e Yardımlarını Sürdürüyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, Türkiye’nin Filistin’e işçi, tıbbi malzeme, battaniye ve gıda kolisi dağıtımına devam ettiğini bildirdi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, Türkiye’nin her zaman ve her koşulda mazlumların yanında olduğu, insani yardım çalışmaları kapsamında Filistin halkına işçi, tıbbi malzeme, battaniye ve gıda kolisi ulaştırılmaya devam edildiği belirtildi. AFAD ile uyum içerisinde yürütülmektedir.

Açıklamada son olarak bugün saat 10.10 ve 12.20’de Ankara Etimesgut Havalimanı’ndan Milli Savunma Bakanlığı’na ait 2 kargo uçağının havalandığı belirtildi ve şu ifadelere yer verildi:

“Bugüne kadar 1 Cumhurbaşkanlığı uçağı ve Milli Savunma Bakanlığına ait 9 kargo uçağının yanı sıra AFAD, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı’na ait 32 personel, 5 bin battaniye, 12 bin 600 yardım kolisi, 115 ton yardım kolisi Bölgeye tıbbi malzeme ve 232 jeneratör sevk edildi.Milletimiz, “Elimizdeki güçle bölgenin temel ve öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu